D-Vitum

Witamina D odpowiada za wiele procesów zachodzących w ludzkim organizmie. Jest odpowiedzialna za utrzymanie zdrowych kości, prawidłowego poziomu wapnia we krwi, funkcjonowanie mięśni, wchłanianie i wykorzystywanie wapnia i fosforu, a także bierze udział w procesie podziału komórek oraz wspomaga układ odpornościowy.

Witamina D produkowana jest na skutek promieniowania słonecznego UV, dlatego w okresie jesienno – zimowym wiele osób posiada jej niedobór. Aby temu zapobiec, w aptece Gemini umieszczono produkt D-Vitum Forte. Są to kapsułki z olejem lnianym o wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych omega-3. Preparat ten przeznaczony jest dla osób dorosłych i należy go stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Kapsułki można przyjmować niezależnie od posiłku, a zalecana przez producenta dawka to 1 szt. dziennie. Ważne jest to, że D-Vitum może być stosowane przez alergików, bo w jego składzie nie ma soi i jej pochodnych, glutenu oraz laktozy. W skład produktu wchodzi:

  • nowy skład: olej lniany tłoczony na zimno wysokolinolenowy, żelatyna (składnik otoczki), cholekalcyferol (witamina D3), emulgator: monolaurynian polioksyetylenosorbitolu (polisorbat 20).
  • stary skład: olej MCT (trójglicerydy o średniej długości łańcucha), żelatyna (składnik otoczki), cholekalcyferol, emulgator: monolaurynian poliksyetylenosorbitolu (polisorbat 20).

Kapsułki dostępne są na stronie internetowej http://www.aptekagemini.pl/d-vitum-forte-2000-j-m-120-kapsulek.html. Należy je przechowywać w temperaturze pokojowej.


Apteka Gemini
ul. Trzy Lipy 3
80-172 Gdańsk
tel. 58 600-80-88

Zobacz także:

Pielęgnacja osłabionych włosów

Pielęgnacja osłabionych włosów